Leveret af Google OversætOversæt

Svømning. Fællesskab. Amager.

Bliv medlem her


Klubmodul henter siden
AquaChamp 2 (Øvet)
2551
Vejledning
1. Er det første gang du tilmelder dig? Så skal du oprette en profil her  
2. Ellers skal du logge ind for at tilmelde dig.

Undervisning kl. 17.30-18.30. Alder 8-15 år. Betaling dækker medlemskab af Svømmeklubben MK31, og ikke et specifikt hold. Bemærk at der kan ske ændringer i trænerbemanding i løbet af sæsonen. 

Forudsætninger: At svømmeren har kompetencer som beskrevet i slutmål for Let øvet.

Kan svømme 100 m crawl og rygcrawl, uden pauser og med vendinger.Kan svømme korrekt bryst.

 

Formål: At lære svømmeren begyndende fly og forberede svømmeren på det videre forløb i svømmeklubben.

Færdigheder der skal læres på Øvet:

Elementskift:

Lave korrekt startspring (track start)

Vejrtrækning:

 Have fuld kontrol over vejrtrækning i bryst, fly og crawl.

Balance:

Kan svømme en-arms crawl, rygcrawl og fly med en-arm over hoved.

Bevægelse:

Kan svømme længere distancer i tre stilarter.Kan træde vande.At opnå større kendskab til flybevægelser.Korrekt bryst.

Kombination af færdigheder:

Skal kunne svømme undervandsarbejde i fly, ryg og crawl.Kan svømme 100 m IM med korrekte vendinger.Kan svømme 200 m crawl med vendinger og uden pause.Kan lave korrekte brystbenspark.Begyndende pullout.


Du er ved at tilmelde
Plads på venteliste
Du bliver nummer 1 af 5 pladser
Pris
50,00 kr.

Regler for ventelisten
Du betaler 50,00 kr. for at være på ventelisten, der kan højst være 5 på venteliste til HOLD AquaChamp 2 (Øvet) ( 2551 ) .

Bliver der en ledig plads sender vi en mail til nr. 1 på ventelisten om at pladsen er ledig, nr. 1 har så 48 timer til at tilmelde sig holdet, sker det ikke ryger der en mail afsted til nr. 2 på ventelisten osv.. efter
Din ventelisteplads forsvinder, hvis du takker nej til tilbudt plads 3 gange.


Pengene refunderes ikke.