Svømmeklubben MK 31
Efterår 2024

Vandtilvænning (tilvæ)

 
Forudsætning: at barnet er renlig og moden nok til at modtage holdundervisning.
 
Formål: At gøre svømmerne fortrolige med vand.
 
 Alder fra 4 år
 
Der er ikke forældre med i vandet! 
Læs alt om FAQ HER
 
Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2101
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2102
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2103
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2104
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
1201
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
1202
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2301
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2302
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2303
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2304
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2501
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Luna Hein,
Afkrydser: Luna Hein,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2502
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Luna Hein,
Afkrydser: Luna Hein,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2503
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Luna Hein,
Afkrydser: Luna Hein,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2601
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
2602
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
1601
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Katinka Hein,
Afkrydser: Katinka Hein,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
1602
Lørdag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Katinka Hein,
Afkrydser: Katinka Hein,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
Begynder 1 lille bassin (Beg1)

 
Begynder 1 - det lille bassin:
 
Forudsætninger: Børn i aldersgruppen 5-8. Dette er svømmeskolens begynder hold - barnet skal være vandtilvænnet og moden nok til at modtage holdundervisning.
 
Formål: at gøre svømmerne fortrolige med vand. At lære svømmerne de mest basale balance og fremdriftsformer.
 
Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2111
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2112
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2117
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2113
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2114
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2115
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2118
Mandag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2212
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Svømmeskole Leder: Jeannette Dam,
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2213
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Svømmeskole Leder: Jeannette Dam,
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2214
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Jeannette Dam,
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2215
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Svømmeskole Leder: Jeannette Dam,
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2216
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Svømmeskole Leder: Jeannette Dam,
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
1211
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2217
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Svømmeskole Leder: Jeannette Dam,
Hjælpeinstruktør: Sofia Tang,
Afkrydser: Sofia Tang,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
1212
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
1213
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
1214
Tirsdag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2311
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam, Katinka Hein,
Afkrydser: Isabella Fam, Katinka Hein,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2312
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam, Katinka Hein,
Afkrydser: Isabella Fam, Katinka Hein,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2313
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam, Katinka Hein,
Afkrydser: Isabella Fam, Katinka Hein,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2314
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam, Katinka Hein,
Afkrydser: Isabella Fam, Katinka Hein,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2317
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2315
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam, Katinka Hein,
Afkrydser: Isabella Fam, Katinka Hein,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2316
Onsdag kl. 19:00 - 19:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam, Katinka Hein,
Afkrydser: Isabella Fam, Katinka Hein,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2511
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Ronja Hein,
Afkrydser: Ronja Hein,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
1511
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Sarah Højlund,
Hjælpeinstruktør: Nadia Walløe,
Afkrydser: Nadia Walløe, Sarah Højlund,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
1512
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Sarah Højlund,
Hjælpeinstruktør: Nadia Walløe,
Afkrydser: Nadia Walløe, Sarah Højlund,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2512
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Ronja Hein,
Afkrydser: Ronja Hein,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
1513
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Sarah Højlund,
Hjælpeinstruktør: Nadia Walløe,
Afkrydser: Nadia Walløe, Sarah Højlund,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2513
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Ronja Hein,
Afkrydser: Ronja Hein,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
1514
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Sarah Højlund,
Hjælpeinstruktør: Nadia Walløe,
Afkrydser: Nadia Walløe, Sarah Højlund,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2514
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Ronja Hein,
Afkrydser: Ronja Hein,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2515
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Luna Hein,
Afkrydser: Luna Hein,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
1515
Fredag kl. 18:30 - 19:00
Fredag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Sarah Højlund,
Hjælpeinstruktør: Nadia Walløe,
Afkrydser: Nadia Walløe, Sarah Højlund,
06.09.2024 13.12.2024 1100 kr.
2611
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
2612
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
2615
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
2613
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
2614
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
1611
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Hjælpeinstruktør: Katinka Hein,
Afkrydser: Katinka Hein,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
2616
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
1612
Lørdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Katinka Hein,
Afkrydser: Katinka Hein,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
Begynder 2 store bassin (Beg 2)

Dette er gruppen for Begynder-holdene i MK 31.
 
Begynder-holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
For at kunne starte på Begynder 2 skal man have kompetencer som beskrevet i slutmål for Begynder 1. 
 
Formål: At lære at svømme crawl og ryg crawl.



Læs alt om FAQ HER

 
Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
 
 

 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2121
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Filippa Eiler, Nora Kejser,
Afkrydser: Filippa Eiler, Nora Kejser,
19.08.2024 16.12.2024 1100 kr.
2221
Tirsdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2222
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2223
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
1221
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
1222
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
1223
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2329
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Nadia Walløe,
Afkrydser: Nadia Walløe,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2321
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Luna Hein,
Hjælpeinstruktør: Sally Emilie Krogh Bill,
Afkrydser: Luna Hein, Sally Emilie Krogh Bill,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2326
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Nadia Walløe,
Afkrydser: Nadia Walløe,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2322
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Luna Hein,
Hjælpeinstruktør: Sally Emilie Krogh Bill,
Afkrydser: Luna Hein, Sally Emilie Krogh Bill,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2327
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Nadia Walløe,
Afkrydser: Nadia Walløe,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2323
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Luna Hein,
Hjælpeinstruktør: Sally Emilie Krogh Bill,
Afkrydser: Luna Hein, Sally Emilie Krogh Bill,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2324
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Luna Hein,
Hjælpeinstruktør: Sally Emilie Krogh Bill,
Afkrydser: Luna Hein, Sally Emilie Krogh Bill,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2325
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Luna Hein,
Hjælpeinstruktør: Sally Emilie Krogh Bill,
Afkrydser: Luna Hein, Sally Emilie Krogh Bill,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2421
Torsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
Afkrydser: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
22.08.2024 12.12.2024 1100 kr.
2422
Torsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
Afkrydser: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
22.08.2024 12.12.2024 1100 kr.
2423
Torsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
Afkrydser: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
22.08.2024 12.12.2024 1100 kr.
2521
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Dicte Rasmussen,
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam,
Afkrydser: Dicte Rasmussen, Isabella Fam,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
1521
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2527
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Freja Rosenlund Menné,
Afkrydser: Freja Rosenlund Menné,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2526
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Freja Rosenlund Menné,
Afkrydser: Freja Rosenlund Menné,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2522
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Dicte Rasmussen,
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam,
Afkrydser: Dicte Rasmussen, Isabella Fam,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2523
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Dicte Rasmussen,
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam,
Afkrydser: Dicte Rasmussen, Isabella Fam,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
1523
Fredag kl. 17:45 - 18:15
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2524
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Dicte Rasmussen,
Hjælpeinstruktør: Isabella Fam,
Afkrydser: Dicte Rasmussen, Isabella Fam,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
1522
Fredag kl. 18:15 - 18:45
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
06.09.2024 13.12.2024 1100 kr.
1621
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Træner: Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Thippe Teodora De Neergaard,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
1622
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Thippe Teodora De Neergaard,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
1623
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Thippe Teodora De Neergaard,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
1624
Lørdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Thippe Teodora De Neergaard,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
Begynder 3 (Beg 3)

Dette hold er tilpasset børn, som ikke har opnået færdigheder for letøvede, men ønsker at fortsætte sin svømning.

Barnet har ikke opnået alle slutmål på Begynder 2, men har gået på Begynder 2 i flere sæsoner. 

 Formål: At lære at svømme crawl og rygcrawl.  

Læs alt om FAQ HER

Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2232
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2233
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2231
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen, Thippe Teodora De Neergaard,
20.08.2024 17.12.2024 1100 kr.
2335
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Ellen Lyse,
Afkrydser: Ellen Lyse,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2332
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Ellen Lyse,
Afkrydser: Ellen Lyse,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2333
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Ellen Lyse,
Afkrydser: Ellen Lyse,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2331
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Ellen Lyse,
Afkrydser: Ellen Lyse,
21.08.2024 11.12.2024 1100 kr.
2532
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Niklas Wiese Dobel,
Hjælpeinstruktør: Sally Emilie Krogh Bill,
Afkrydser: Niklas Wiese Dobel, Sally Emilie Krogh Bill,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
2533
Fredag kl. 17:45 - 18:15
Træner: Niklas Wiese Dobel,
Hjælpeinstruktør: Sally Emilie Krogh Bill,
Afkrydser: Niklas Wiese Dobel, Sally Emilie Krogh Bill,
23.08.2024 13.12.2024 1100 kr.
1631
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Thippe Teodora De Neergaard,
Afkrydser: Thippe Teodora De Neergaard,
24.08.2024 14.12.2024 1100 kr.
Let Øvet ()

Dette er gruppen for Let Øvet holdene i MK 31.
 
Let Øvet holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Forudsætninger: At svømmeren har kompetencer som beskrevet i slutmål for begynder.
 
Formål:  At lære svømmerne at svømme bryst og vendinger i crawl, rygcrawl og bryst
 
Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2141
Mandag kl. 18:30 - 19:15
Træner: Filippa Eiler, Nora Kejser,
Afkrydser: Filippa Eiler, Nora Kejser,
19.08.2024 16.12.2024 1400 kr.
1241
Tirsdag kl. 18:00 - 18:45
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
20.08.2024 17.12.2024 1400 kr.
2241
Tirsdag kl. 18:00 - 18:45
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
20.08.2024 17.12.2024 1400 kr.
2242
Tirsdag kl. 18:45 - 19:30
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
20.08.2024 17.12.2024 1400 kr.
2341
Onsdag kl. 18:30 - 19:15
Hjælpeinstruktør: Ellen Lyse,
Afkrydser: Ellen Lyse,
21.08.2024 11.12.2024 1400 kr.
2441
Torsdag kl. 17:30 - 18:15
Træner: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
Afkrydser: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
22.08.2024 12.12.2024 1400 kr.
2442
Torsdag kl. 18:15 - 19:00
Træner: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
Afkrydser: Niklas Wiese Dobel, Sarah Højlund,
22.08.2024 12.12.2024 1400 kr.
1541
Fredag kl. 17:00 - 17:45
Træner: Martin x Vium Jørgensen,
Afkrydser: Martin x Vium Jørgensen,
23.08.2024 13.12.2024 1400 kr.
2543
Fredag kl. 17:00 - 17:45
Træner: Niklas Wiese Dobel,
Hjælpeinstruktør: Sally Emilie Krogh Bill,
Afkrydser: Niklas Wiese Dobel, Sally Emilie Krogh Bill,
23.08.2024 13.12.2024 1400 kr.
Øvet (Øve)

Dette er gruppen for Øvet holdene i MK 31.
 
Øvet holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Forudsætninger: At svømmeren har kompetencer som beskrevet i slutmål for let øvet.
 
Formål: At lære svømmeren at svømme fly og forberede svømmeren på det videre forløb i MK31

Læs alt om FAQ HER
 
 
Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
 
 
 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2151
Mandag kl. 19:15 - 20:00
Træner: Filippa Eiler, Nora Kejser,
Afkrydser: Filippa Eiler, Nora Kejser,
19.08.2024 16.12.2024 1675 kr.
1251
Tirsdag kl. 18:45 - 19:45
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
20.08.2024 17.12.2024 1675 kr.
2352
Onsdag kl. 18:00 - 19:00
Hjælpeinstruktør: Nadia Walløe,
Afkrydser: Nadia Walløe,
21.08.2024 11.12.2024 1675 kr.
2551
Fredag kl. 17:30 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Freja Rosenlund Menné,
Afkrydser: Freja Rosenlund Menné,
23.08.2024 13.12.2024 1675 kr.
Teenage (Tee)

Dette er gruppen for Teenage holdene i MK 31.
 
Teenage holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
Disse hold er for svømmere der er har gået i flere sæsoner, men som ikke ønsker at træde ind i Konkurrence afdellingen.
Spørg evt. din instruktør om mere information om dette hold, og dets niveau.
Teenage Puls/Teknik
Teenage Adventure
 
Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2361
Onsdag kl. 19:00 - 20:00
Træner: Jan Høyer,
Afkrydser: Jan Høyer,
21.08.2024 11.12.2024 1675 kr.
Elite  (Elite)

Elite
Træner sammen med Elite plus 8-9 gange om ugen 

Læs alt om FAQ HER
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Elit
Mandag kl. 16:30 - 18:30
Tirsdag kl. 18:15 - 20:00
Onsdag kl. 06:00 - 07:30
Onsdag kl. 18:00 - 20:00
Torsdag kl. 06:00 - 08:00
Torsdag kl. 18:00 - 20:00
Fredag kl. 06:15 - 08:00
Fredag kl. 18:00 - 20:00
Lørdag kl. 12:00 - 14:00
Træner: Anders Licht Juel, Pernille Licht Juel, Stefan Krebs Corlin,
Instruktør: Anders Licht Juel, Pernille Licht Juel,
Afkrydser: Anders Licht Juel, Pernille Licht Juel, Stefan Krebs Corlin,
01.08.2024 31.12.2024 6700 kr.
Konkurrence K2 (K2)

K2 er MK31s andet konkurrence hold.
De træner 5-6 gange om ugen:
Mandag i Sundbybadet kl. 18.00-20.00
Tirsdag i Frankrigsgade kl. 16:30-18.30
Onsdag i Bellahøj kl. 18.00-20.00
Torsdag i Frankrigsgade kl. 06:15-08.00

Fredag i Frankrigsgade kl. 16.30-18.30

Søndag i Bellahøj kl. 11.00-13.00

Læs alt om FAQ HER

 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
K2
Mandag kl. 18:30 - 20:00
Tirsdag kl. 16:30 - 18:15
Onsdag kl. 18:00 - 20:00
Torsdag kl. 06:15 - 08:00
Fredag kl. 16:30 - 18:30
Søndag kl. 11:00 - 13:00
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Mille Høvring,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Mille Høvring,
01.08.2024 31.12.2024 4600 kr.
Konkurrence K3 (K3)

Konkurrence hold 3
træner 4 gange om ugen
Mandag i Frankrigsgade kl. 19.00-20.30
Tirsdag i Ørestaden kl. 16.30 - 18.30 (fra september)
Torsdag i Frankrigsgade kl. 18.30-20.00
Lørdag i Sundby Bad kl. 14.30-17.00

Læs alt om FAQ HER
 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
K3
Mandag kl. 19:00 - 20:30
Tirsdag kl. 16:30 - 18:30
Torsdag kl. 18:30 - 20:00
Lørdag kl. 14:30 - 17:00
Træner: August Hertz Bugge, Elisabeth Roskær,
Afkrydser: Elisabeth Roskær,
01.08.2024 31.12.2024 3800 kr.
Konkurrence K4 (K4)

K4
Træner 2 gange om ugen
Tirsdag i Sundbybadet
Lørdag i Sundbybadet
Holdet henvender sig til børn der ønsker at træne flere gange om ugen og udfordres med mere teknisk viden.
Yngste svømmere af vores talent skole.
Svømmerne udvælges af trænerne.

Læs alt om FAQ HER
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
K4 K4
Tirsdag kl. 18:00 - 19:30
Lørdag kl. 15:30 - 17:15
Træner: Filippa Eiler, Nora Kejser,
Afkrydser: Filippa Eiler, Nora Kejser,
01.08.2024 31.12.2024 2750 kr.
Aspirant hold piger (Aspir)

Svømmerne til dette hold udtages af  trænerne

Undervisning 45 min. + 30 min. dryland om mandagen 

På dette hold er der kun piger 

Læs alt om FAQ HER
 

Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
pige
Mandag kl. 17:15 - 18:00
Træner: Filippa Eiler, Nora Kejser,
Afkrydser: Filippa Eiler, Nora Kejser,
19.08.2024 16.12.2024 1400 kr.
Aspirant hold drenge (Aspir)

Svømmerne til dette hold udtages af trænerne

Undervisning 45 min. + 30 min. dryland om mandagen 

På dette hold er der kun drenge
 
Læs alt om FAQ HER

Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
dren
Mandag kl. 16:30 - 17:15
Træner: Filippa Eiler, Nora Kejser,
Afkrydser: Filippa Eiler, Nora Kejser,
19.08.2024 16.12.2024 1400 kr.
MK31 Medley (Medley)

Holdet er for unge der f.eks. er stoppet konkurrence svømning, men ønsker at træne 2 gange om ugen - uden at deltage i konkurrencer. 
Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2371Medley
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00
Onsdag kl. 19:00 - 20:00
Svømmeskole Leder: Jeannette Dam,
21.08.2024 17.12.2024 2200 kr.
Voksen motion Øvet (teknik) (V Øve)

Holdet er for dem der kan svømme, men ønsker at forbedre sin teknik samt forbedre sin udholdenhed. 
Alle 4 stilarter indgår i programmet
 

Dygtige instruktører står på kanten klar til at hjælpe dig på vej!

 
 
Undervisning Tirsdage kl. 20.30-22.00 eller onsdage kl. 20.00-21.00 i Sundbybadet
Læs alt om FAQ HER
Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
V mo
Tirsdag kl. 20:30 - 22:00
Træner: Filippa Eiler,
Afkrydser: Filippa Eiler,
20.08.2024 17.12.2024 1700 kr.
Voksen motion 2 vmo2
Onsdag kl. 20:00 - 21:00
Svømmeskole Leder: Jeannette Dam,
21.08.2024 11.12.2024 1400 kr.
Voksne Letøvet (teknik) (V Let)

Holdet er for voksne der kan svømme, men ønsker at få rettet lidt på sin teknik og svømme længere. 

Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Vlet
Tirsdag kl. 20:30 - 22:00
Træner: Maja Anastasia Zastrojevic,
Afkrydser: Maja Anastasia Zastrojevic,
20.08.2024 17.12.2024 1700 kr.
Voksne nybegyndere/vandskrække (vokny)

Holdet er voksne der ønsker at lære at svømme. 

Holdnummer forklares således: 
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal  
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 4= hold i Ørestad Svømmehal 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Voks
Tirsdag kl. 20:30 - 22:00
Træner: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov,
20.08.2024 17.12.2024 1700 kr.