Svømmeklubben MK 31
Efterår 2021

Vandtilvænning (tilvæ)

 
Forudsætning: at barnet er renlig og moden nok til at modtage holdundervisning.
 
Formål: At gøre svømmerne fortrolige med vand.
 
 Alder fra 4 år
 
Der er ikke forældre med i vandet! 
Læs alt om CORONAregler HER
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2101
Mandag kl. 16:45 - 17:15
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Marie Bonamant, Martin Vium Jørgensen,
Afkrydser: Marie Bonamant,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2102
Mandag kl. 17:15 - 17:45
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Marie Bonamant, Martin Vium Jørgensen,
Afkrydser: Marie Bonamant,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2104
Mandag kl. 18:15 - 18:45
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Marie Bonamant, Martin Vium Jørgensen,
Afkrydser: Marie Bonamant,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2105
Mandag kl. 18:45 - 19:15
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Marie Bonamant, Martin Vium Jørgensen,
Afkrydser: Marie Bonamant,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
1201
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Daniel Brylov,
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig, Daniel Brylov,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2301
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Jan Høyer,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2302
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Jan Høyer,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2303
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Jan Høyer,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2304
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Jan Høyer,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2305
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Jan Høyer,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2501
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Jan Høyer, Luna Hein,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2502
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Jan Høyer, Luna Hein,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2503
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Jan Høyer, Luna Hein,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2601
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Træner: Alkan Akar,
Afkrydser: Alkan Akar,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
2602
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Alkan Akar,
Afkrydser: Alkan Akar,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
1601
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Isabel Fabricius, Ronja Hein,
Afkrydser: Isabel Fabricius, Ronja Hein,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
Begynder lille bassin (Beg1 )

 
Begynder 1 - det lille bassin:

 
 Forudsætninger :Børn i aldersgruppen 5-8. Dette er svømmeskolens begynder hold - barnet skal være vandtilvænnet og moden nok til at modtage holdundervisning.
 
Formål: at gøre svømmerne fortrolige med vand. At lære svømmerne de mest basale balance og fremdriftsformer.
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2111
Mandag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2112
Mandag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2113
Mandag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2103
Mandag kl. 17:45 - 18:15
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Marie Bonamant, Martin Vium Jørgensen,
Afkrydser: Marie Bonamant,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2114
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2115
Mandag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2117
Mandag kl. 19:00 - 19:45
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
06.09.2021 13.12.2021 875 kr.
2212
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Luna Luminari,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2213
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Luna Luminari,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2214
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Luna Luminari,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
1211
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Daniel Brylov,
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig, Daniel Brylov,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2215
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Luna Luminari,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2216
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Luna Luminari,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
1212
Tirsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Daniel Brylov,
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig, Daniel Brylov,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2217
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Luna Luminari,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
1213
Tirsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Daniel Brylov,
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig, Daniel Brylov,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
1214
Tirsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Daniel Brylov,
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig, Daniel Brylov,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
1215
Tirsdag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Daniel Brylov,
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig, Daniel Brylov,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2311
Onsdag kl. 16:45 - 17:15
Træner: Joakim Lindahl,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Joakim Lindahl, Luna Hein,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2312
Onsdag kl. 17:15 - 17:45
Træner: Joakim Lindahl,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Joakim Lindahl, Luna Hein,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2313
Onsdag kl. 17:45 - 18:15
Træner: Joakim Lindahl,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Joakim Lindahl, Luna Hein,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2314
Onsdag kl. 18:15 - 18:45
Træner: Joakim Lindahl,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Joakim Lindahl, Luna Hein,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2315
Onsdag kl. 18:45 - 19:15
Træner: Joakim Lindahl,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Joakim Lindahl, Luna Hein,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2316
Onsdag kl. 19:00 - 19:30
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Jan Høyer,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2317
Onsdag kl. 19:15 - 19:45
Træner: Joakim Lindahl,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Joakim Lindahl, Luna Hein,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2318
Onsdag kl. 19:30 - 20:00
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Jan Høyer,
01.09.2021 01.09.2021 675 kr.
1511
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg, Marie Bonamant,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Marie Bonamant,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2511
Fredag kl. 16:45 - 17:15
Hjælpeinstruktør: Isabel Fabricius,
Afkrydser: Isabel Fabricius,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
1512
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg, Marie Bonamant,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Marie Bonamant,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2512
Fredag kl. 17:15 - 17:45
Hjælpeinstruktør: Isabel Fabricius,
Afkrydser: Isabel Fabricius,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
1513
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg, Marie Bonamant,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Marie Bonamant,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2513
Fredag kl. 17:45 - 18:15
Hjælpeinstruktør: Isabel Fabricius,
Afkrydser: Isabel Fabricius,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2514
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Jan Høyer, Luna Hein,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
1514
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg, Marie Bonamant,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Marie Bonamant,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2515
Fredag kl. 18:15 - 18:45
Hjælpeinstruktør: Isabel Fabricius,
Afkrydser: Isabel Fabricius,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2516
Fredag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Jan Høyer,
Hjælpeinstruktør: Luna Hein,
Afkrydser: Jan Høyer, Luna Hein,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2611
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
2612
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
2613
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Alkan Akar,
Afkrydser: Alkan Akar,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
2614
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
1611
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Hjælpeinstruktør: Isabel Fabricius, Ronja Hein,
Afkrydser: Isabel Fabricius, Ronja Hein,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
2615
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Alkan Akar,
Afkrydser: Alkan Akar,
04.09.2021 04.09.2021 675 kr.
2616
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig,
Afkrydser: Anton Bolvig,
04.09.2021 04.09.2021 675 kr.
1612
Lørdag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Isabel Fabricius, Ronja Hein,
Afkrydser: Isabel Fabricius, Ronja Hein,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
Begynder store bassin (Beg)

Dette er gruppen for Begynder-holdene i MK 31.
 
Begynder-holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Ofte trænes der på tværs af bassinet, så Instruktørerne har et større overblik over svømmerne.
 
For at kunne starte på et begynderhold  skal man kompetencer som beskrevet i slutmål for Begynder 1
 
Formål: at lære at svømme crawl og ryg crawl.

Læs alt om CORONA regler HER
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
 
 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2121
Mandag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Dominika Utko,
Hjælpeinstruktør: Louie Hermansen,
Afkrydser: Dominika Utko, Louie Hermansen,
06.09.2021 13.12.2021 675 kr.
2221
Tirsdag kl. 15:00 - 15:30
Træner: Mads Balslev Hansen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2222
Tirsdag kl. 15:30 - 16:00
Træner: Mads Balslev Hansen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2223
Tirsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Mads Balslev Hansen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
1221
Tirsdag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
1222
Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
07.09.2021 14.12.2021 675 kr.
2322
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Alkan Akar, Daniel Brylov,
Afkrydser: Alkan Akar, Daniel Brylov,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2321
Onsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2323
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2324
Onsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Alkan Akar, Daniel Brylov,
Afkrydser: Alkan Akar, Daniel Brylov,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2325
Onsdag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2326
Onsdag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2327
Onsdag kl. 18:15 - 18:45
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Victor Rytter,
Afkrydser: Sif Salomonsen, Victor Rytter,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2328
Onsdag kl. 18:30 - 19:00
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
01.09.2021 15.12.2021 675 kr.
2421
Torsdag kl. 16:00 - 16:30
Træner: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
Afkrydser: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
02.09.2021 16.12.2021 675 kr.
2422
Torsdag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
Afkrydser: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
02.09.2021 16.12.2021 675 kr.
2423
Torsdag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
Afkrydser: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
02.09.2021 16.12.2021 675 kr.
3421
Torsdag kl. 17:00 - 17:30
Hjælpeinstruktør: Marie Bonamant, Ronja Hein,
Afkrydser: Marie Bonamant, Ronja Hein,
02.09.2021 16.12.2021 675 kr.
1521
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig, Victor Rytter,
Afkrydser: Anton Bolvig, Victor Rytter,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2521
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Nora Kejser, Sif Salomonsen,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2522
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Alkan Akar, Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Alkan Akar, Luna Luminari, Sif Salomonsen,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2523
Fredag kl. 16:30 - 17:00
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2524
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2527
Fredag kl. 17:00 - 17:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Alkan Akar, Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Alkan Akar, Luna Luminari, Sif Salomonsen,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2525
Fredag kl. 17:30 - 18:00
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
2526
Fredag kl. 18:00 - 18:30
Træner: Martin Vium Jørgensen,
Hjælpeinstruktør: Martin Vium Jørgensen,
03.09.2021 17.12.2021 675 kr.
1621
Lørdag kl. 14:30 - 15:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
1622
Lørdag kl. 15:00 - 15:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
1623
Lørdag kl. 15:30 - 16:00
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
1624
Lørdag kl. 16:00 - 16:30
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
04.09.2021 18.12.2021 675 kr.
Let Øvet ()

Dette er gruppen for Let Øvet holdene i MK 31.
 
Let Øvet holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Forudsætninger: At svømmeren har kompetencer som beskrevet i slutmål for begynder.
 
Formål:  At lære svømmerne at svømme bryst og vendinger i crawl, rygcrawl og bryst
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2131
Mandag kl. 18:30 - 19:15
Træner: Dominika Utko,
Hjælpeinstruktør: Louie Hermansen,
Afkrydser: Dominika Utko, Louie Hermansen,
06.09.2021 13.12.2021 875 kr.
2231
Tirsdag kl. 16:30 - 17:15
Træner: Mads Balslev Hansen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
07.09.2021 14.12.2021 875 kr.
2232
Tirsdag kl. 17:15 - 18:00
Træner: Mads Balslev Hansen,
Afkrydser: Mads Balslev Hansen,
07.09.2021 14.12.2021 875 kr.
1231
Tirsdag kl. 17:30 - 18:15
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
07.09.2021 14.12.2021 875 kr.
1232
Tirsdag kl. 18:15 - 19:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
07.09.2021 14.12.2021 875 kr.
2331
Onsdag kl. 16:45 - 17:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Victor Rytter,
Afkrydser: Sif Salomonsen, Victor Rytter,
01.09.2021 15.12.2021 875 kr.
2333
Onsdag kl. 17:30 - 18:15
Træner: Alkan Akar, Daniel Brylov,
Afkrydser: Alkan Akar, Daniel Brylov,
01.09.2021 15.12.2021 875 kr.
2332
Onsdag kl. 17:30 - 18:15
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Victor Rytter,
Afkrydser: Sif Salomonsen, Victor Rytter,
01.09.2021 15.12.2021 875 kr.
2334
Onsdag kl. 18:15 - 19:00
Træner: Alkan Akar, Daniel Brylov,
Afkrydser: Alkan Akar, Daniel Brylov,
01.09.2021 15.12.2021 875 kr.
2335
Onsdag kl. 18:45 - 19:30
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Victor Rytter,
Afkrydser: Sif Salomonsen, Victor Rytter,
01.09.2021 01.09.2021 875 kr.
2336
Onsdag kl. 19:00 - 19:45
Træner: Alkan Akar, Daniel Brylov,
Afkrydser: Alkan Akar, Daniel Brylov,
01.09.2021 15.12.2021 875 kr.
2431
Torsdag kl. 17:30 - 18:15
Træner: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
Afkrydser: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
02.09.2021 16.12.2021 875 kr.
3431
Torsdag kl. 17:30 - 18:15
Hjælpeinstruktør: Marie Bonamant, Ronja Hein,
Afkrydser: Marie Bonamant, Ronja Hein,
02.09.2021 16.12.2021 875 kr.
2432
Torsdag kl. 18:15 - 19:00
Træner: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
Afkrydser: Alkan Akar, Joakim Lindahl,
02.09.2021 16.12.2021 875 kr.
2533
Fredag kl. 17:00 - 17:45
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Nora Kejser, Sif Salomonsen,
03.09.2021 17.12.2021 875 kr.
1531
Fredag kl. 17:00 - 17:45
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig, Victor Rytter,
Afkrydser: Anton Bolvig, Victor Rytter,
03.09.2021 17.12.2021 875 kr.
2531
Fredag kl. 17:30 - 18:15
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Alkan Akar, Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Alkan Akar, Luna Luminari, Sif Salomonsen,
03.09.2021 17.12.2021 875 kr.
1532
Fredag kl. 17:45 - 18:30
Hjælpeinstruktør: Anton Bolvig, Victor Rytter,
Afkrydser: Anton Bolvig, Victor Rytter,
03.09.2021 17.12.2021 875 kr.
2532
Fredag kl. 18:15 - 19:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Alkan Akar, Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Luna Luminari,
Afkrydser: Alkan Akar, Luna Luminari, Sif Salomonsen,
03.09.2021 17.12.2021 875 kr.
1631
Lørdag kl. 16:30 - 17:15
Hjælpeinstruktør: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
Afkrydser: Isabella Wøg Rosenberg, Michael Elliks,
04.09.2021 18.12.2021 875 kr.
Øvet (Øve)

Dette er gruppen for Øvet holdene i MK 31.
 
Øvet holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
 
Forudsætninger: At svømmeren har kompetencer som beskrevet i slutmål for let øvet.
 
Formål: At lære svømmeren at svømme fly og forberede svømmeren på det videre forløb i MK31

Læs alt om CORONA regler HER
 
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
 
 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2141
Mandag kl. 19:15 - 20:00
Træner: Dominika Utko,
Hjælpeinstruktør: Louie Hermansen,
Afkrydser: Dominika Utko, Louie Hermansen,
06.09.2021 13.12.2021 875 kr.
1241
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Afkrydser: Sif Salomonsen,
07.09.2021 14.12.2021 975 kr.
2341
Onsdag kl. 19:00 - 20:00
Træner: Cecilie Hjarsø,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Cecilie Hjarsø, Nora Kejser,
01.09.2021 15.12.2021 975 kr.
3441
Torsdag kl. 18:15 - 19:00
Hjælpeinstruktør: Marie Bonamant, Ronja Hein,
Afkrydser: Marie Bonamant, Ronja Hein,
02.09.2021 16.12.2021 875 kr.
2541
Fredag kl. 17:45 - 18:45
Svømmeskole Leder: Sif Salomonsen,
Træner: Sif Salomonsen,
Hjælpeinstruktør: Nora Kejser,
Afkrydser: Nora Kejser, Sif Salomonsen,
03.09.2021 17.12.2021 975 kr.
Teenage (Tee)

Dette er gruppen for Teenage holdene i MK 31.
 
Teenage holdene har undervisning i 25 meter bassinet.
Disse hold er for svømmere der er har gået i flere sæsoner, men som ikke ønsker at træde ind i Konkurrence afdellingen.
Spørg evt. din instruktør om mere information om dette hold, og dets niveau.
Teenage Puls/Teknik
Teenage Adventure
 
Holdnummer forklares således:
Hold der starter med 1= hold i Frankrigsgade Svømmehal
Hold der starter med 2= hold i Sundby Badet
Hold der starter med 3= hold i Vesterbro Svømmehal
 
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2351
Onsdag kl. 19:30 - 21:15
Træner: Alkan Akar, Jan Høyer,
Afkrydser: Alkan Akar, Jan Høyer,
01.09.2021 15.12.2021 975 kr.
Elite  (Elite)

Elite
Træner sammen med Elite plus 8-9 gange om ugen 

Læs alt om CORONA regler HER
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Elit
Mandag kl. 16:30 - 18:30
Tirsdag kl. 18:15 - 20:00
Onsdag kl. 18:00 - 20:00
Torsdag kl. 06:00 - 08:00
Torsdag kl. 18:00 - 20:00
Fredag kl. 06:15 - 08:00
Fredag kl. 18:00 - 20:00
Lørdag kl. 12:00 - 14:00
Træner: Anders Licht Juel, Pernille Licht Juel, Sebastian Ovesen, Stefan Krebs Corlin,
Instruktør: Anders Licht Juel, Pernille Licht Juel,
Afkrydser: Anders Licht Juel, Pernille Licht Juel, Sebastian Ovesen, Stefan Krebs Corlin,
07.09.2021 14.12.2021 2300 kr.
Konkurrence K4 (K4)

K4
Træner 2 gange om ugen
Tirsdag i Sundbybadet
Lørdag i Frankrigsgade svømmehal
Holdet henvender sig til børn der ønsker at træne flere gange om ugen og udfordres med mere teknisk viden.
Yngste svømmere af vores talent skole.
Svømmerne udvælges af trænerne.

Læs alt om CORONA regler HER
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
K4
Tirsdag kl. 18:00 - 19:00
Lørdag kl. 14:30 - 17:00
Træner: August Hertz Bugge,
Hjælpeinstruktør: Mille Høvring,
Afkrydser: Mille Høvring,
07.09.2021 14.12.2021 1100 kr.
Aspirant hold piger (Aspir)

Svømmerne til dette hold udtages af  trænerne

Undervisning 45 min. + 30 min. dryland om mandagen 

På dette hold er der kun piger 

Læs alt om CORONA regler HER
 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
pige
Mandag kl. 17:15 - 18:00
Træner: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch,
06.09.2021 13.12.2021 875 kr.
Aspirant hold drenge (Aspir)

Svømmerne til dette hold udtages af trænerne

Undervisning 45 min. + 30 min. dryland om mandagen 

På dette hold er der kun drenge
 
Læs alt om CORONA regler HER

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
dren
Mandag kl. 16:30 - 17:15
Træner: Halfdan Heegård Mørch,
Afkrydser: Halfdan Heegård Mørch,
06.09.2021 13.12.2021 875 kr.
Voksen motion begynder/øvet (V mot)

Lær at svømme, så du er klar til sommeren/vinterens udfordringer
Der undervises på flere forskellige niveauer, alt efter kunnen og formåen!
Teknikken forbedres og din udholdenhed øges
Alle 4 stilarter indgår i programmet
Dygtige instruktører står på kanten klar til at hjælpe dig på vej!
 
 
 Undervisning Tirsdage 20,30-22,00 i Sundbybadet
Læs alt om CORONA regler HER
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
V mo
Tirsdag kl. 20:30 - 22:00
Træner: Daniel Brylov,
Afkrydser: Daniel Brylov,
07.09.2021 14.12.2021 975 kr.